psycholog Warszawa Na czym polega leczenie?
Zaburzenia

psychiczne, osobowości, borderline, emocjonalne, odżywiania


You are not connected. Please login or register

Na czym polega leczenie?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Na czym polega leczenie? on Pon Cze 18, 2012 10:08 am

Admin


Admin
Na czym polega leczenie?
Diagnoza jest zwykle wykonana przez psychiatrę, w czasie leczenia prowadzonego przez psychiatrę, psychologa klinicznego lub innego psychicznego pracowników służby zdrowia.

Najbardziej skuteczne leczenie zazwyczaj polega na kombinacji, psychologicznej terapii, leczenia i wsparcia.
Psychoterapii, które zostały uznane za skuteczne w leczeniu BPD są Psychoterapia interpersonalna (IPT) i Terapia behawioralna dialektyczny (DBT). W trakcie IPT, człowiek uczy się nowych i skutecznych sposobów dotyczą znaczących ludzi w ich życiu. DBT pomaga ludziom nauczyć się obsługiwać swoje emocje lepiej i ponownie nauczyć się sposób, w jaki zazwyczaj reagowania w sytuacjach i innych ludzi.
Leki sam nie "naprawić" BPD. Może to być pomocne, jednak w zarządzaniu niektóre objawy, takie jak depresja, niepokój i zmiany nastroju.
Długoterminowe leczenie psychiatryczne mogą być świadczone przez lekarza rodzinnego lub społeczności zdrowia psychicznego - klinikę z pracowników służby zdrowia specjalistyczne leczenie ludzi w ich okolicy.
Wspólnotowe programy wsparcia mogą obejmować pomoc w znalezieniu odpowiedniej pracy, zakwaterowanie, szkolenia i edukacji, rehabilitacji psychospołecznej i wzajemne grup wsparcia.
Rodzina i przyjaciele osób z BPD może często czuć się zdezorientowany, zły i samotny. Edukacja i wsparcie dla rodziny i innych opiekunów jest ważnym elementem leczenia, jak jest zrozumienie ze wspólnoty.
Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia i wsparcia, większość osób z BPD może prowadzić pełne i produktywne życie.

Zobacz profil autora http://zaburzenia.my-free-board.com

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach